عینک آفتابی

ساخت وبلاگ

شکل صورت و شکل فریم: به طور کلی، فریمی که برای فرد انتخاب می شود بایستی دارای خطوطی باشد که آن دسته از سطوح صورت را که از حالت ایده آل فاصله دارد را تعدیل نماید. عینک آفتابی

هفت شکل و تیپ صورت

۱- بیضی: نوع ایده آل شکل صورت به شمار می رود.

۲- مستطیلی: از حالت طبیعی باریک تر و درازتر می باشد و سطوح جانبی صورت نسبت به حالت بیضی، نسبت به یکدیگر موازی هستند.

۳- گرد: نسبت به حالت بیضی، کروی تر می باشد.

۴- مربعی: نسبت به حالت بیضی، جانبین صورت با یکدیگر بیشتر موازی هستند به علاوه صورت کوتاه و پهن تر نیز می باشد.

۵- مثلثی: قسمت پائینی صورت نسبت به قسمت بالای صورت پهن تر است.

۶- مثلثی وارونه: که ناحیه پیشانی پهن تر از ناحیه فک است.

۷- لوزی: قسمت مرکزی صورت پهن تر است و در بالا و پائین، صورت به طور قابل توجهی باریک می شود.

تاثیرگذاری در طول صورت

در انتخاب فریم اندازه عمومی و افقی فریم، میزان گردی و یا مربع بودن شکل فریم و رنگ قسمت قدامی فریم اهمیت دارند. بمنظور سادگی بیشتر در بحث شکل های مختلف فریم، می توان آن را در دو مقوله مورد بررسی قرار داد:

۱- ابعاد فریم و اینکه آیا تاکید بیشتری بر قسمت بالا یا پایین فریم صورت گرفته است مثل فریم های با رنگ گرادیان عمودی و یا در تمامی قسمت های فریم تاکید یکسانی وجود دارد مثل فریم های با رنگ یکنواخت. این ملاحظات در ارتباط با درازا و پهنای صورت قرار می گیرد.

۲- چگونگی زاویه دار بودن و میزان گردی شکل فریم که در ارتباط با زاویه ها و میزان گردی صورت و چگونگی خط ابرو قرار می گیرد.

پهنای مناسب برای فریم عینک آفتابی برابر با پهن ترین قسمت ساختار استخوانی صورت است.

۳- به عنوان یک قاعده عمومی، هرچه صورت کشیده تر باشد، عمق فریم نیز باید بیشتر باشد. در این حالت فریم قسمتی از صورت را می پوشاند و به نظر می رسد که کشیدگی صورت کاهش پیدا کرده است.

۴- فریم های تیره تر که دارای رنگ یکنواخت هستند نسبت به فریم های گرادیان عمودی به کوتاه نمودن صورت های کشیده بیشتر کمک می کنند. لازم به تذکر است که هر فریمی که توجه شخص نظاره گر را به قسمت بالایی آن جلب نماید، جزء فریم های گرادیان عمودی محسوب می شود، نظیر فریم نخ نایلونی که قسمت بالای آن مشکی رنگ است. این فریم ها در کشیده نمودن صورت های پهن مفید هستند. در این حالت نواحی مرجع در تعیین ارتفاع صورت قسمت تیره بالای فریم و خط چانه صورت خواهند بود و بنابراین این فریم ها صورت را کشیده تر به نظر می رسانند.

هرچه دسته فریم بالاتر قرار گرفته باشد صورت را کشیده تر نشان می دهد و بالعکس. پس برای صورت های کشیده فریم عینکی که بخش انتهایی آن پایین تر قرار گرفته است مفید خواهدبود.

۵- در صورت های چاق و فربه، علاوه بر رعایت نکاتی که برای صورت های پهن رعایت می شود بهتر است از فریمی استفاده شود که حضور آن بر روی صورت کمتر نمایان باشد، نظیر فریم های ریملس، نخ نایلونی و یا فلزی نازک. همچنین به اندازه عمودی فریم نیز باید توجه داشت.

تاثیرگذاری بر بالانس صورت

در صورت هایی که قسمتی از آن پهن تر از سایر نواحی است می توان با انتخاب فریم مناسب تعادل صورت را دوباره برقرار نمود. مثلا در صورت های مثلثی با قاعده پایین که ناحیه فک پهن تر از پیشنی است ملاحظات زیر را بایستی مدنظر داشت:

صرف استفاده کردن از عینک به دلیل جلب توجه به قسمت بالای صورت بر تعادل صورت می افزاید.

پهنای فریم طبق قاعده کلی بایستی تقریبا برابر با پهنای ناحیه فک باشد.

بهتر است از فریم های عینک آفتابی بیضی و یا فریم هایی که قسمت پایین آن شیب دار است استفاده گردد، چرا که فریمی که مستطیلی است خط صاف چانه را بیشتر تاکید می کند.

 

بهتر است فریم، رنگ تیره تری داشته باشد. اگر صورت کشیده است رنگ یکنواخت داشته باشد و اگر صورت کوتاه است در بالای فریم، رنگ تیره تری وجود داشته باشد.

از طرف دیگر در صورت های مثلثی با قاعده بالا فیت فریم مشکل تر است چرا که حضور فریم، توجه را به سمت قسمت پهن صورت متوجه می کند. به منظور کاهش توجه، فریم باید حداقل جلب توجه را داشته باشد. بایستی حداقل پهنا را داشتهب اشد چرا که اگر پهنای آن از پهنای سر بیشتر باشد توجه بیشتری به ناحیه بالای صورت جلب می گردد.

بهتر است ظریف باشد و رنگ ملایمی داشته باشد. فریم های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ ملایم گزینه های خوبی می توانند باشند. فریم با شکل گرد می تواند حالت مثلثی صورت را خراب کند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت ناتوان می دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظرافت ویژه ای داشته باشد.

خطوط فریم

تکرار کردن خطوط صورت بوسیله خطوط فریم، باعث تاکید بر خطوط صورت می شود که می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر زیبایی صورت فرد داشته باشد.

قسمت بالایی فریم بایستی شکلی مشابه حالت ابروهای فرد داشته باشد و قسمت پایینی آن پیروی کننده خطوط گونه و فک باشد در غیر اینصورت هارمونی صورت از بین می رود.

بهترین فریم برای مردان طاس فریمی است که ریم بالایی آن در ناحیه ابرو مستقیم باشد، به این دلیل که ریم بالایی قسمتی از ناحیه پیشانی را می پوشاند و بنابراین کمی از ارتفاع زیاد پیشانی می کاهد.

مهمترین کاری که قسمت پایینی فریم می تواند انجام دهد اثر بالابرندگی صورت در اشخاص پیری است که صورت افتاده ای دارند. در صورتی که فریم پایینی نسبت به فریم بالایی توجه بیشتری جلب نماید چینهای پایین رونده موجود در صورت های پیر را کمتر بنظر می رساند. اثر مهم دیگر فریم پایینی پوشاندن چین های زیر پلک در بعضی افراد است که در این حالت می توان از طریق انتخاب فریمی با فریم پایینی ضخیم و تیره این ناحیه را پوشاند.

عواملی که در انتخاب رنگ فریم می توانند مدنظر قرار بگیرند

رنگ مو:

۱- برای موهای سفید، فریم های با رنگ آبی و قرمز کم رنگ مناسب می باشد.

۲- افراد با موهای ضخیم و تیره می توانند از فریم های تیره تر و جذاب تر استفادهنمایند ولی افراد با موهای نازک و روشن بهتر است از فریم های ظریف و با رنگ روشن استفاده کنند چرا که یک عینک تیره و جذاب بر روی صورت فردی با موهای روشن و نازک جلب توجه بسیار بیشتری نسبت به صورت شخصی که دارای موهای تیره و ضخیم است می نماید.

۳- در ارائه فریم های فلزی، افراد با موهای بلوند، قهوه ای روشن و قرمز می توانند از فریم طلایی رنگ استفاده کنند و افراد با موهای سفید از فریم نقره ای رنگ. افرادی که دارای رنگ موی تیره یا مشکی هستند از هرکدام از این عینک آفتابی رنگ ها می توانند استفاده نمایند. برای شخصی که دارای موهای سفید کمی در اوایل میانسالی است، استفاده از فریم نقره ای رنگ تاکید بیشتری بر موهای سفید فرد کرده و وی را مسن تر جلوه می دهد بنابراین در اینگونه افراد استفاده از فریم با رنگ تیره تر توصیه می شود.

چشمان دارای PD زیاد یا کم

در افرادی که چشم های آنها نسبت به پهنای صورت بسیار نزدیکتر به یکدیگر هستند بایستی از فریمی استفاده کنند که توجه کمتری را به قسمت مرکزی فریم جلب نماید پس بهتر است فریمی با پل بی رنگ و نواحی تمپورال مشخص استفاده گردد تا توجه شخص نظاره گر به نواحی تمپورال صورت جلب گردد. بالعکس برای شخصی که چشمانش نسبت به یکدیگر فاصله زیادی دارند، بهترین فریم، فریمی است که دارای پل بینی تیره رنگ و ضخیم می باشد که کمی پایین تر نیز قرار می گیرد.

راهنمای انتخاب قاب عینک,راهنمای خرید عینک

ضخامت فریم

هرچه صورت ظریف تر و کوچک تر باشد، می توان رنگ روشن تری برای فریم انتخاب کرد و بالعکس. همانند رنگ فریم، ضخامت های درشت و بیشتر (heavy) فریم برای صورت های با خصوصیات جدی تر و فریم های با ضخامت کم و نازک (light) برای صورت های لطیف و ظریف تر مناسب است.

مخصوصا کودکان و بانوان دارای صورت های ظریف را می توان با فیت کردن فریم های نازک و ظریف زیباتر جلوه داد اما در صورت فیت فرمی با رنگ تیره و ظاهری درشت تر، در صورت این افراد بسیار کوچک و ضعیف تر به نظر خواهدرسید. هنگامیکه در انتخاب فریم درشت تر یا ظریف تر برای بیمار مردد هستید، همیشه فریم ظریف تر را به وی پیشنهاد دهید.

صورت های بیضی

هر نوع فریم با هر سبکی می توانند استفاده کنند. بهترین فریم برای اینها فریمی است که کمی پهن تر از پهن ترین قسمت صورت باشد. فریم های خیلی باریک یا خیلی پهن تعادل صورت را بهم می زند و مناسب نیستند.

راهنمای انتخاب قاب عینک,راهنمای خرید عینک

صورت های مستطیلی

فریم پهن همراه با اتصال دسته پایین تر در صورت های مستطیلی بهتر است فریم دارای رنگ یکنواخت باشد. دو قاعده کل:

۱- هرچه دسته فریم بالاتر قرار گیرد، صورت را کشیده تر نشان می دهد و هرچه دسته فریم پایین تر قرار گیرد کشیدگی صورت کمتر نمایان می شود.

۲- فریم هایی که قسمت بالایی تیره تری دارند در کشیده نمودن صورت مفیدترند نظیر فریم های نخ نایلونی.

صورت های گرد

فریم باریک و زاویه دار همراه با اتصال دسته بالاتر در صورت های گرد و مربعی بهتر است پل عینک باریک و شفاف باشد تا سبب شود چشم ها درشت تر دیده شوند.

صورت مثلثی با قاعده بالا (فریم با حداقل پهنا با رنگ ملایم)

فریم های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ روشن بهترین گزینه هستند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت بانوان می دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظریف باشد.

صورت مربعی

فریم باریک و موازی با زاویه های صورت. گوشه های عینک کشیده و زاویه دار باشد، در صورتهای مربعی نیز فریم با اتصال دسته بالاتر بهتر است. ترجیحا فریم مربعی نباشد، عرض فریم بیشتر از عمق فریم باشد.

صورت مثلثی قاعده پایین Triangle (فریم پهن با رنگ تیره)

در اینگونه صورت ها صرف استفاده از عینک، بر تعادل صورت می افزاید. بهتر است پهنای فریم تقریبا برابر پهنای ناحیه فک باشد. فریم بیضی یا مربعی مناسب تر است زیرا فریم مستطیلی، خط صاف چانه را بیشتر تاکید می کند.

صورت های لوزی

مانند صورت های مثلثی با قاعده بالا، فریمی که حداقل جلب توجه را داشته باشد.

عینک آفتابی...
ما را در سایت عینک آفتابی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 208 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 16:29

عینک آفتابی و تزئینی

همان طور که گفته شد هدف از به کار گرفتن این عینک ها ، محافظت چشم ها در برابر اشعه های آسیب رسان خورشید است. برخی هم تنها به علت جنبه تزئینی و زیبایی از آن استفاده می کنند. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد، این است که گاهی این عینک ها نه تنها از چشم ها در برابر اشعه های نور خورشید محافظت نمی کنند بلکه باعث می شود آسیب بیشتری هم به چشم وارد شود.

به طور کلی اگر مانعی جلوی رسیدن نور به چشم ها را بگیرد یا اگر شما در اتاقی که نور کمی دارد قرار بگیرید، مردمک چشم ها گشاد می شود و بنابراین احتمال ورود نورهای خارجی به درون محفظه چشم بیشتر می شود. پس اگر به دلیل هرگونه بیماری چشمی نیاز به استفاده از عینک آفتابی دارید، حتماٌ باید در انتخاب آن دقت کنید؛ چون عینک های غیر استاندارد تنها با تاریک کردن جلوی چشمان شما، مردمک را گشاد کرده و بدون ایجاد سدی در برابر اشعه های آسیب رسان، اجازه ورود آنها به محوطه داخل چشم را فراهم می کنند.

عینک های طبی آفتابی

این عینک ها هم در اصل مصارف طبی دارند و برای ترمیم و تصحیح اختلالات انکساری چشم ها به کار می روند اما جزء دیگر هم به آن اضا فه می شود که هم می تواند جنبه زیبایی داشته باشد و هم گاهی خود جزئی از عملکرد طبی و درمانی عینک را تشکیل می دهد. این عینک ها نباید برای شما چندان ناآشنا باشند. اینها عینک هایی هستند که شیشه آنها به اصطلاح فتوکرومیک است. در بسیاری از موارد رنگ وتیرگی شیشه توسط خود بیمار انتخاب می شود.

عینک های صنعتی و حفاظتی

احتمالاٌ از نام این عینک ها متوجه مصارف آنها شده اید. این عینک ها در مشاغل مختلفی نظیر جوشکاری، آهنگری و رادیولوژی و غیره به کار گرفته می شود تا از چشم ها در برابر نفوذ اجسام خارجی و نیز اشعه های مضر محافظت کنند.

عینک های متفرقه

انواع دیگری از این عینک ها وجود دارند که چون کاربردهای آنها بسیار محدود و مختص به موارد بسیار اختصاصی است، در اینجا زیاد مورد بحث قرار نمی گیرند. از این میان می توان به عینک های الکترونیکی برای نابینایان، عینک های سمعک دار برای ناشنوایان و عینک ورزشی برای ورزشکاران را نام برد.

 

به طور کلی همه عینک ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند که یکی قاب است و دیگری شیشه یا عدسی عینک. قاب اگر چه در ساختمان عینک شاید به اندازه عدسی اهمیت نداشته باشد اما معمولا در نگاه اول توجه بیشتری را به خود جلب می کند و بنابراین اکثر مردم در انتخاب آن وسواس زیادی به خرج می دهند. قاب از چند قسمت اصلی تشکیل می شود.

ریم یا Ryewire که در اصل حلقه ای از قاب است که دور و اطراف عدسی را در بر می گیرد و در اصل جایگاه قرارگیری عدسی است. البته بسیاری از عینک های جدید فاقد این قطعه هستند و عدسی در آنها توسط پیچ و مهره هایی به اجزاء قاب وصل می شود.

پل یا Bridge قطعه ای از قاب عینک آفتابی است که از روی بینی عبور می کند و در اصل ریم های طرفین را به هم متصل نگه می دارد.

بالشتک یا pad قطعاتی هستند ۲(تا) که در هر یک از طرفین بینی قرار می گیرند و در اصل باعث می شوند که وزن عینک با ملایمت روی بینی پخش شود.

قطعات انتهایی یا Endpiecها که در انتهای طرفین راست وچپ در قسمت خارجی ریم ها قرار دارند.این قطعات محل اتصال دسته عینک به ریم هستند. انواع مختلفی از قطعات انتهایی وجود دارد. به طور مثال برخی از آنها در این بخش دارای فنری هستند که باز و بسته شدن دسته ها را تسهیل می کند.

دسته عینک قسمتی است که عینک را در گوش ها نگه می دارد و در اصل خود از چند بخش مختلف تشکیل شده است. دسته عینک می تواند از نوع مدل جمجمه ای (یعنی قسمت انتهایی آن به پشت گوش خم شود) از نوع انتها صاف و یا از نوع تغییرپذیر باشد (یعنی در صورت تمایل بیمار آن را خم می کند) اکثر قاب ها از موادی پلاستیکی یا فلزی ساخته می شوند و در اصل گاهی ساختار آنها ترکیبی از دو ماده مزبور است. به هر حال ساختار و ماده سازنده قاب باید ویژگی های زیر را داشته باشد تا یک عینک مطلوب در نظر گرفته شود. قابلیت کشش، شکل پذیری و انعطاف داشته باشد تا عدسی را درخود جای دهد.

درجاتی از انعطاف پذیری و نرمی داشته باشد تا در برابر فشارها و کشش ها به راحتی آسیب نبیند ودر ضمن، گذاشتن عینک بر روی صورت را نیز تسهیل کند. جنس آنها طوری باشد که در مواجهه با عوامل شیمیایی، آب، تعریق صورت، نور خورشید و غیره تغییر رنگ وتغییر شکل ندهد. سبک باشد.

مقرون به صرفه باشد

مسلما شکل ظاهری هم بسیار مهم است. با توجه به اینکه عینک در بخش قابل توجهی از روز توسط فرد مورد استفاده قرار می گیرد، بخش مهمی از صورت و نمای ظاهری فرد را تشکیل می دهد و بنابراین باید با فرم صورت فرد هماهنگی داشته باشد.

با این حساب اندازه قاب، رنگ قاب، طراحی قاب و از طرف دیگر ویژگی های عدسی یا شیشه عینک همگی باید با سلیقه فرد و نیز ویژگی های صورت وی هماهنگی داشته باشند. به طور مثال باید در هنگام انتخاب عینک به وضعیت بالشتک ها و پل عینک بسیارتوجه کرد تا فشار بیش از حد به بینی وارد نکند و به راحتی بر روی آن سوار شوند.

در ضمن باید توجه داشت که نوع عدسی عینک آفتابی هم در انتخاب قاب بسیار با اهمیت است. برخی از قاب ها این توانایی را ندارند که هر نوع عدسی را در خود جای دهند و بنابراین در زمان انتخاب قاب. ویژگی های عدسی (مثل قطر عدسی، شکل و تحدب عدسی، قطر کانون عدسی و......) هم باید مد نظر قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین خصوصیاتی که در هنگام انتخاب قاب باید توجه کرد، ویژگی های حساسیتی بدن است. به طور مثال برخی از افراد به انواعی از فلزات و طلاجات حساسیت دارند و در مواجهه با آنها دچار ضایعات پوستی، کهیر و اگزما می شوند. به ویژه بسیاری از افراد به نیکل که در ساختار بسیاری از وسایل تزئینی مثل گوشواره ها، گردن بند ها، ساعت و دستبند به کار می روند، حساسیت دارند. طلا نیز از ویژگی مشابهی برخوردار است ودر بسیاری از افراد ایجاد واکنش های حساسیتی می کند. در صورتی که سابقه ابتلا به چنین حساسیت ها و آلرژی هایی دارید، حتما باید در زمان انتخاب قاب از مواد سازنده قاب اطلاع کافی کسب کنید.

حتما توجه داشته باشید که در هنگام تهیه عینک های طبی باید با نسخه چشم پزشک مراجعه کنید. علاوه بر اینکه تعیین نمره عینک حتماٌ باید توسط چشم پزشک شما صورت گیرد. خصوصیات دیگری نیز وجود دارد که به جز چشم پزشک فرد دیگری قادر به تعیین آنها نیست.

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم که یکی از اختلالات شایع انکساری در چشم هاست، برای ترمیم به عدسی های خاصی احتیاج دارد که آن هم نیازمند محاسبات بسیار دقیق توسط چشم پزشک است.

تعیین فاصله مردمک ها یا PD

شاید یکی از اصلی ترین کارهایی که چشم پزشکان در هنگام نوشتن نسخه عینک‌ زنانه‌ پرادا انجام می دهند تعیین PD یا فاصله بین دو مردمک است. در صورتی که این عدد تعیین نشود، عینک‌ زنانه‌ پرادا ساز قادر نخواهد بود عینک‌ زنانه‌ پرادا مناسبی برای شما تهیه کند و برای همین چشم پزشکان معمولاٌ با وسایل بسیار دقیقی این عدد را برای شما مشخص می کنند. عینک‌ زنانه‌ پرادا در صورتی که این فاصله درست تخمین زده نشود، دید مطلوب برای شما ایجاد نمی شود.

به هر حال با توجه با اینکه به طور معمول تجربه افراد در تهیه عینک‌ زنانه‌ پرادا مناسب چندان زیاد نیست، همیشه تبادل نظر با مسئول فنی محل خریداری عینک‌ زنانه‌ پرادا، کمک کننده است. با این وجود، از نظر ظرافت و زیبایی،انتخاب نهایی با بیمار است. اما در صورت نیاز می توان از اطلاعات و تجارب مسئول فنی در مورد انواع قاب های موجود در بازار و نیز تجربه چهره شناسی وی استفاده کرد. برای یک انتخاب مناسب توجه به خطوطی که صورت شخص را تشکیل می دهند و نیز شکل هندسی صورت بسیار با اهمیت است.

حالات خاص و ویژگی های صورت، موها، ریش و سبیل، رنگ مو و میزان تیرگی پوست نیز باید مد نظر باشد. از طرف دیگر،شغل و شخصیت اجتماعی، سن، جنس وحتی نحوه لباس پوشیدن فرد نیز از عواملی هستند که در انتخاب باید مورد توجه قرارگیرند. همیشه باید در نظر داشت که هماهنگی قسمت فوقانی قاب با ابروها و بخش پائینی قاب با گونه ها و نیز موازی بودن دماغه قاب با شیب بینی کمک قابل توجهی به مناسب بودن قاب برای صورت فرد می کند.

تمام این ملاحظات در مورد کودکان هم صدق می کند. به ویژه جنبه های زیبایی و ظرافت قاب در مورد کودکان بسیار مهم است چرا که اگر این موارد رعایت نشوند باعث از بین رفتن علاقه به استفاده از عینک‌ زنانه‌ پرادا در کودکان می شود و حتی ممکن است به علت تخریب و زشت کردن چهره کودک، از نظر روحی و شخصیتی برای وی مشکل ساز شود. در ضمن با توجه به میزان فعالیت و جنب وجوش بچه ها باید میزان مقاومت و ایستادگی قاب کمی بیشتر از بزرگسالان باشد تا به راحتی آسیب نبیند. آموزش استفاده صحیح و نگهداری عینک‌ زنانه‌ پرادا به کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و والدین در این امر نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

به طور کلی بر اساس شکل کلی صورت، می توان توصیه هایی در مورد شکل قاب و عدسی داشت: برای چهره های مربعی شکل، قاب های گرد؛برای چهره های لوزی شکل، قاب های بدون ریم ؛ برای چهره های کشیده، قاب های طرح ریبان با عمق زیاد؛ برای چهره های مثلثی شکل با قاعده در بالا قاب های طرح ریبان با عمق کم؛ برای چهره های مثلثی شکل با قاعده در پائین، قاب های بیضی شکل؛ و برای چهره های گرد، قاب های چهار گوش بیشتر از نظر زیبایی مناسب هستند.

دسته عینک‌ زنانه‌ پرادا هم در انتخاب نوع عینک‌ زنانه‌ پرادا و نمای نهایی چهره فرد، اثر بسیار زیادی دارد. به طور مثال دسته هایی که در قسمت پائین قاب لولا شده باشند، چهره را کوتاهتر نشان می دهند و بر عکس دسته هایی که در بالای قاب لولا شده باشند، صورت را کشیده تر نشان می دهند.

یکی دیگر از مهم ترین بخش های عینک‌ زنانه‌ پرادا عدسی است. تعیین یک عدسی مناسب کاری نسبتا تخصصی است و به عوامل متعددی نظیر: قطرعدسی، محدب یا مقعر بودن عدسی، مقاومت آن در برابر ضربات و غیره بستگی دارد. در صورتی که تمایل دارید عدسی عینک‌ زنانه‌ پرادا شما رنگی یا به اصطلاح فتوکرومیک باشد، متناسب بودن رنگ آن با قاب و دیگر اجزاء صورت مهم است. گاهی عدسی ها ویژگی های دیگری نظیر ویژگی ضد رفلکس (Anti reflex) دارند که برای درمان برخی از اختلالات چشم پزشکی مفید است.

در مورد عینک‌ زنانه‌ پرادا های طبی اکیدا به استفاده کنندگان توصیه می شود که پس از اتمام مراحل ساخت عدسی و کارگذاری آن پس از تحویل از عینک‌ زنانه‌ پرادا سازی و قبل از استفاده، حتما یک بار عینک‌ زنانه‌ پرادا را با چشم پزشک خود کنترل کنید تا از صحت و درستی اقدامات تکنیکی ونیز مناسب بودن عدسی و دیگر ویژگی های عینک‌ زنانه‌ پرادا اطمینان حاصل کنید.

عینک آفتابی...
ما را در سایت عینک آفتابی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 226 تاريخ : چهارشنبه 30 تير 1395 ساعت: 16:29